Odnowa biologiczna

 

Co to jest odnowa biologiczna?


W sensie ogólnym odnowa biologiczna jest idealnym sposobem leczenia obolałego organizmu oraz niwelowania stresu, ma na celu przyspieszenie procesów regeneracji.

Ściślej, w kontekście fryzjerstwa obejmuje całkowitą rekonstrukcję włosów zniszczonych przez warunki atmosferyczne, substancje szkodliwe (np. chlor) oraz agresywne zabiegi chemiczne, takiej jak koloryzacja, rozjaśnianie, trwała ondulacja.

Produkty do odnowy biologicznej zawierają:

  • algi koralowe – są bogate w wysoko nawilżające substancje dla skóry i włosów. Ich tkanki zawierają aminokwasy, mocznik, fruktozę i witaminy PP. Odbudowując włosy dodają im siły, żywotności, połysku i miękkości.
  • aminokwasy keratynowe – hydrolizowana keratyna będąc substancją podobną do naturalnej keratyny dodaje włosom miękkości, siły i sprężystości.
  • prowitaminę B5 – odżywia włosy czyniąc je miękkimi, gładkimi i pełnymi blasku jak jedwab.
  • witaminy A i E – mają działanie anty-utleniające, walczą z wolnymi rodnikami, starzeniem się włosa, a co za tym idzie pozwalają zachować twoim włosom piękno i zdrowie.

Wszystkie te składniki działają bezpośrednio na wewnętrzną strukturę włosów.

Odnowa biologiczna zapobiega starzeniu się skóry i włosów, rozdwajaniu się końcówek, zabezpieczając oraz odbudowując je, zwalcza wolne rodniki, dodaje objętości i witalności włosom, nie elektryzują się.

 

Ile to kosztuje?

 

W porównaniu do efektów, cena zabiegu odnowy biologicznej jest przystępna dla wszystkich, zaczyna się od 60 zł.

 

Jak to wygląda?


  • I etap: umycie włosów szamponem, który działa rozszerzająco na łuskę włosa i przygotowuje ją na wniknięcie kolejnych preparatów. Szampon trzymamy 5 minut, po czym zmywamy.
  • II etap: nałożenie olejku, który wnika w strukturę włosa i wypełnia ubytki keratynowe. Olejek trzymamy na włosach 20 minut. Możemy wykonać wtedy masaż relaksacyjny głowy.
  • III etap: na olejek nakładamy maskę zamykającą łuskę włosa, co zapobiega starzeniu się skóry i włosów. Następnie nakładamy czepek i czekamy 20 minut, po czym wszystko spłukujemy.
  • IV etap: nakładamy jedwab, który obkleja włos, nadając mu połysk i chroniąc przed rozdwajaniem się końcówek. Modelujemy włosy, a później spryskujemy nabłyszczaczem, który nadaje włosom połysk i miękkość.

 

Jak długo to trwa?


Około godziny przy włosach krótkich, około półtorej godziny przy włosach długich.

 

Czy warto?


Oczywiście, że tak!

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym zabieganiu, zapominamy o sobie, zaniedbujemy swoje zdrowie. Dlatego warto zainwestować w swoje dobre samopoczucie i regenerację włosów.

Nie czekaj. Serdecznie zapraszamy!